MASMAVİ DENİZ EĞİTİM KAMPI

Amacı: TURMEPA’nın ilk olarak 2012 yılında İzmir’in Seferihisar ilçesinde başlattığı ve artık geleneksel hale gelen Masmavi Deniz Eğitim Kampı, her sene farklı temasıyla farklı okullardan çocukları misafir etmektedir. Kamp ile çocuklara üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizleri, kıyıları ve deniz canlılarını korumanın önemini ve aldığımız her iki nefesten birini denizlerin sağladığının anlatılması ve kamp sonunda deniz kirliliğiyle mücadele eden bireyler olmalarına katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Eğitim Konuları: Proje kapsamında öğrenciler haftanın beş gününden oluşan 1 veya 2 dönem süresince deniz eğitim kampına katılmaktadır. Kamp süresince TURMEPA gönüllüleri ve/veya TURMEPA çalışanlarından oluşan ekip, haftada yaklaşık 40 çocuğu misafir etmektedir. Her yıl farklı bir temayla hayata geçen kampta, denizel konular işlenmekte ve çocuklar sürekli denizle temas halinde olarak suyu ve deniz canlılarını yakından tanımaktadır. Her gün birbirinden farklı atölyelerle besin zincirini, kumsaldaki atıkların deniz canlıları ve insan yaşamına etkilerini ve deniz eksosistemini öğrenirken aynı zamanda kültür gezileri, yüzme-dalış organizasyonu gibi etkinliklerle unutamayacakları bir kamp macerası deneyimlemektedir.

Hedef Grubu: Kampa katılacak ilgili okul öğrencileri, aileleri ve kurum yöneticileri. Bu proje ile hedef, destekleyici firma vasıtası ile projenin geniş kitlelere duyurularak farkındalık yaratılmasıdır.

Kamp Filmi İçin Tıklayınız