Slient Scream - Osman Saçmacı Ortaokulu

Projenin Amacı
Gezegenimizdeki ekolojik sistemin insanoğlu tarafından sorumsuzca tahrip edilmesinin sonuçlarını göstermek, bunu da tüm dünyanın sorunu haline gelmiş atıklardan heykeller yaparak ifade etmeye çalıştık.
 
Projenin Hedefi
İnsanoğlunun doğa üzerine etkileri konusunda farkındalık sağlamak, izleyenlerin kendilerini hayvanların yerine koyması, evlere giren sivrisinek ve haşerelerden nasıl rahatsız oluyorsak, bizler de hayvanların yaşama alanını işgal ettiğimizde onlara rahatsızlık veriyor muyuz diye düşündürmek.
 
Proje Hakkında Bilgi
Bize ilham veren denizatları ve balıklar oldu. Biz denizatı ailesi ve onlara refakat eden radyasyon sonucu mutasyona uğramış yürüyen bir balığın çıkış yolunu arama çabaları hem görsel hem de sessel kompoze ettik. Proje tamamlandığında, hayvanların çekmiş olduğu ızdırabı hem görsel, 3D tasarımlar ile hem de hayvan çığlıkları ve insanların kahkahaları eşliğinde sunulması planlanmaktadır.
 
Projede Kullanılan Araç ve Gereçler
Metal Flanş, Atık malzemeler, Pet şişe, Diş fırçaları, Kullanılmış eski giysilerden elde edilen ipler, Elektronik atıklar, Kırık oyuncaklar vb.
 
Proje Mentor Öğretmeni
Alptekin Yüksel
 
Proje Ekip Üyeleri
Ayşe Zeynep Çakmakgil, Damla Çoruk, Ekin Rüzgar Yüksel, Elif Eylül Yörük, Erem Yağız Abanoz, İbrahim Ali Bayrak, Kadir Okay, Muhammed Düzgün, Onur Cihangir, Taha Abacı,
Yağmur Annaç, Yasin Çoruk, Züleyha Yegin